+421 902 144 074​

Zákaznícka linka (8-20h)

Slovenské remeselné víno spod Malých Karpát

Objavte krásu
kvalitného vína

Sme malé rodinné vinárstvo vo Vinosadoch – o víno sa staráme ako o ďalšieho člena rodiny, spájame rodinné postupy s modernými technológiami, čím tvoríme kvalitné, remeselné víno, na ktoré sme hrdí.

Čo vám prinesie Víno Pútec?

01.

Remeselné víno, o ktoré sa staráme ako o člena rodiny

Naša rodina sa výrobe vína venuje už niekoľko generácií. Žijeme vínom a chceme vám priniesť skvelý pôžitok z tohto unikátneho umenia, ktorým víno je. O víno sa staráme ako o ďalšieho člena rodiny, spájame rodinné postupy s modernými technológiami, čím tvoríme kvalitné, remeselné víno, na ktoré sme hrdí.

02.

Celosvetovú kvalitu zo slovenských vinohradov

Naše vína sú hodnotené na prestížnych medzinárodných aj slovenských súťažiach, kde pravidelne získavajú významné ocenenia.

03.

Gurmánsky zážitok z degustácie v rodnom kraji vína

V našej pivnici ponúkame súkromné degustácie, kde si môžete vychutnať naše vína s komentárom od samotného vinára. Súkromná degustácia je prispôsobená Vašim požiadavkám a prinesie Vám skutočný gurmánsky zážitok.

Ako hodnotíte naše vína

Víno Pútec som objavila už pred 5 rokmi a odvtedy sa stalo z neho moje obľúbené vinárstvo. Vína sú skutočne kvalitné, nájdu si tu svoje milovníci bielych, červených aj špeciálnych vín. Je vidieť, že víno robia naozaj s láskou a záleží im na ich zákazníkoch.
Anna
Všetky vína, čo som zatiaľ ochutnal boli niečím zaujímavé. Odporúčam a som rád, že môžem podporiť malých slovenských vinárov.
Marek

Výber priamo od vinára

Vyskúšajte víno mesiaca

Hoci máme v ponuke zhruba 30 druhov vynikajúcich vín, chápeme, že nie každý sa vínu rozumie. Preto odporúčame vyskúšať víno na tento mesiac vybraté priamo od p. Púteca – majiteľa vinárstva, obzvlášť ak ste od nás ešte žiadne víno nevyskúšali.

Výber vinára - február 2022

Pinot Blanc Sur lie

rok 2019 - biele suché

Patrí medzi naše srdcovky, preto sme sa rozhodli vyrobiť z neho veľké víno. Podarilo sa nám to najmä výrobnou metódou Sur Lie, čo znamená, že vínko ležalo na jemných kvasinkových kaloch po dobu približne 6 mesiacov. Víno tak získalo perfektnú hutnosť a harmóniu. Toto víno odporúčame aj na dlhodobé skladovanie,  prípadne archiváciu. Ak máte radi výnimočné víno, náš Pinot Blanc určite ochutnajte.

Farba: Žlto – zelenú farebnosť vína Chuť: Buket lúčnych kvetov a zeleného korenia sprevádza v chuti kandizované ovocie, medovosť včelích plástov a elegantná zamatovosť zo šesť mesačného ležania na jemných kvasinkových kaloch